روستا و شورا 92

از اولین روزهای پخش خبر شروع ثببت نام کاندیداتوری شورای شهر و روستا، شاهد هجوم بی سابقه نسل جوان مخصوصا زیر 35 ساله ها برای تصدی این کرسی از سلسله کرسی های سیاسی کشور در روستای درغک بودیم.

شاید خواندن و گذشت از حروف بالا در بدو امر سوال به ذهن نیاورد ولی اگر کمی توجه کنیم مخصوصا هم روستایی های عزیز و هم سن و سالهای بنده این سوال به ذهن می اید:

چرا جوانان؟ مگر نه اینکه در روستا تا جایی که ما به یاد داریم این ریش سفیدان و بزرگان روستا بودند که اقدام به حل و فصل مشکلات روستا می کردند و مسایل سیاسی و اختلافات را حل و فصل می کردند؟

مگر ما به یاد نداریم که بزرگان و ریش سفیدان چه مقام و منزلتی پیش ما داشتند؟

به دنبال سوالات بالا دنبال علت آنها می گشتم که از هم روستایی های عزیز تقاضا دارم در صورت خواندن ای پست نظر خود را تمام و کمال بگذارند تا استفاده کنیم.

علت اول و اساسی را میتوان در این دید که به علت فقدان ریش سفیدان و بزرگان و مرحوم شدن تعداد زیادی از انها و همچنین بی اهمیتی بسیاری از مسولین روستا و بزرگان روستا(البته از نظر سنی) به ریش سفیدان در قید حیات روستا و نظر نخواستن از این عزیزان درمسائل مهم، این عده به نوعی ازلت نشینی را پیشه کرده و از مسائل روستا دوری جسته اند.

دومین علت را شاید توجه نکردن به خواسته های جوانان توسط مسئولین پیشین دانست که موجب شده جوانان خود را ملزم به پا گذاشتن در میدان سیاست دانسته اند.

علت بعدی را شاید خواستن مردم روستا از ورود جوانان به این عرصه دانست، چرا که واقعا روستا و امکانت روستا در چند سال اخیر پیشرفتی نکرده اند، شاهد مثال عدم وجود پزشک تمام وقت برای روستای سیصد خانواری است، این معضلی بزرگ برای روستاست، نداشت آنتن تلفن همراه و مشغول بودن شبکه در اکثر ساعات شبانه روز و ندشتن مسول جمع زباله های روستا و بدون استفاده ماندن ماشین مخصوص حمل زباله و......

به هر حال تضمینی وجود ندارد که با رای آوردن این جوانان تمام مشکلات روستا حل شود ولی به امتحان کردنش می ارزد.

نگارنده فقط تحلیل کرده و قصد توهین به شخصی را ندارد.

 

 

 

/ 5 نظر / 43 بازدید
یه هم ولایتی

سلام روز بخیر...به نظر م که امسال انتخاب شوراهای روستای درغک یشتر از روی تعصب و غیرت بی جا بود...اگر چه شما درست گفتین یکی از دلایل روی اوردن جوونا همون عدم مسئولیت بذیری شوراهای گذشته روستا بود...با روی کار اومدن جوونا موافقم...به امتحانش میارزه...امیدوارم که ارمان های شما به حقیقت ببیونده!!!

عادل خان

خیلی قشنگ می نویسی

مهتاب

ببینیم وتعریف کنیم کارنامه شورای درغک را -امسال -----خدا کنه بعدا نگوییم همان قبلی ها بهتر بودند -نظر تو چیه حاج اقا

ماه رخ

باحال بودش[نیشخند] سلآممممم پسرخاله... بابت لینک ممنوووووون زیآآآآآآآد[زبان]

ماه رخ

این نظر برا پست بالایی بودش اشتباه شد[تعجب][نیشخند]