شاهین نجفی، شیطان مجسم

امروزه ما در دوره ای و زمانه ای زندگی می کنیم که ارزشهای اخلاقی با سرعت بالای رو به انحطاط  و از هم گسیختگی می روند. از انسانیت و وجدان اخلاق جز نامی و واژه ای بی کلاه چیزی نمانده است. شاهد مثال و اثبات فرضیه ی بالا تحولات بشر در زمینه نوع دوستی، آمیزه های اخلاقی غرب که در قالب تشویق به فحشا در تمام بسته های فرهنگی  صادرمی شود، گرسنه ماندن بیش از یک ششم جمعیت جهان، سر به فلک کشیدن ثروت های عظیم سرمایه داران و مرض سوء هاضمه، رواج اعتقادات خرافی، توهین به اعتقادات دیگران و تهمت به مقدسات و افزایش جرم وجنایت و.....

قبل از پرداختن به نقد آهنگ جدید شاهین نجفی چند سطری در مورد دین اسلام و مذهب شیعه و همچنین لزوم وجود سفیران حق نگاشته می شود، همچنین علل عقب ماندگی کشور های اسلامی و اتیاط یا عدم ارتباط این عقب ماندگی با تمدن اسلامی در ادامه خواهد آمد.

از منظر دین اسلام و بلکه همه ادیان و مذهب شیعه خداوند تبارک و تعالی حکیم است، و حکیم کار بیهوده انجام نمی دهد به عبارتی قبیح است که از حکبم عمل بیهوده ای سر بزند، در نتیجه خلفت انسان و این جهان بیهوده نبوده است و هدف از خلقت آنگونه که از آیات قران و روایات به دست می آید رسیدن انسان به کمال و کامل شدن مکارم اخلاقی است همچنانکه پیامبر اعظم(ص) در تشریح فلسفه بعثت خود می فرماید)) من آمده ام تا مکارم اخلاقی را به اکمال برسانم)) و برای رفتن این راه و دستیابی به کمال راهی دراز و پر پیچ و خم و صعب العبور جلوی پای ما انسان ها قرار داده شده است و مصداق(( هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد.)) است.

برای مقابله با این خطرات و رسیدن، خداوند ما را دست تنها نگذاشته است بلکه هادیان و راهنماهایی همراه ما قرار داده است از جمله:

1-عقل

2- ارده

3-دین

اما عقل:

به تنهایی کافی نیست، چرا که عقل ما محدود است و قدرت تشخیص خیلی از مصالح و مفاسد ما را ندارد و این توانایی را ندارد که تمام خطرات جلوی پای ما را برای رسیدن به هدف به ما گوشزد کند، شاهد مثال این حرف وجود پشیمانی های زیادی است که در زندگی ما رخ داده است و این پشیمانی ها و حسرت های بعد از هدر دادن فرصت ما را به این نظر رهنمون می کند که عقل ما محدود و ما انسان ها ناقص العقل هستیم.

ارده:

کمک کار فوق العاده ای است و ما را برای رسیدن به هدف کمک میکند و در بسیاری از مواقع یک اراده خوب از بسیاری از کج روی ها و دنبال خواهشهای غیر انسانی نفس رفتن باز می دارد ولی در مورد خطرات جلوی پای اشخاص نمی تواند گرای درستی که مطابق واقع باشد به صاحبش بدهد.

دین:

دین به برنامه هایی گفته می شود که از طرف خداوند و به وسیله افراد پاک و مخلصی برای سعادت بشر فرستاده می شود، وجود فاکتور های اخلاقی و انسانی برای سفیر حق الزامی است چرا که در غیر این صورت مردم اعتمادی بر وی و برنامه هایش ندارند، یکی ار ویژگی های پیامبر اسلام خاتم بودن ایشان است به این معنی که بعد از وجود بزرگوار آن حضرت پیامبر دیگری از طرف خداوند فرستاده نمی شود و برنامه های آن حضرت برای هدایت بشر توسط وصی و جانشین وی به مردم ابلاغ و برای ایشان تفسیر و تشریح می شود.

امام هادی (ع) امام دهم شیعیان در سال 212 هجری قمری در اطراف مدینه در محلی به نام صربا چشم به جهان گشود وی بعد از شهادت پدر بزرگوارشان امام جواد(ع) به امامت جامعه مسلمین نایل آمدند و مدت امامت آن بزرگوار 33 سال بود که مصادف بود با معتصم، متوکل، معتز و..از خلفای عباسی که زمام امور مسلمین را به عهده داشتند و در این مدت نظارت بسیار شدیدی از طرف جباران بنی عباس بر روی امام  اعمال می شد و برای پایین آوردن شان علمی و خانوادگی امام مناظرات دبسیاری را ترتیب می داد و از بزرگترین دانشمندان مسیحی و یهودی و دیگر فرق اسلامی دعوت به عمل می آورد تا شاید بتواند امام را جلوی چشم دیگران کوچک کند ولی به گواه تاریخ امام در تمام این مناظرات به واسطه علم خدادای خویش همه آنها را محکوم می کردند و به همین جهات بود که خلفای ینی عباس طاقت از کف دادند و دیدن این همه کمال و فضیلت بر ایشان سخت سنگینی می کرد و به آخرین چاره خود جامه عمل پوشاندن و نور خدا را به واسطه مسمومیت خاموش کردند.

علل عقب ماندگی مسلمانان و کشور های اسلامی
در زمان حاضر اگر کشور های اسلامی پیشرفت محسوسی نداشته اند یا اصلا پیشرفتی ندارند. علت آن متدین بودن مردم و اسلامی بودن حکومت ها نیست آنچنان که بعضی از سفسطه کنندگان می گویند چرا که اسلام و تمدن اسلامی در حدود پنج قرن امتحان خودش را با موفقیت پشت سر گذاشته است و توانست در این دوران بر قله های پیشرفت علومی همچون ریاضی، پزشکی، فلسفه، صنعت و.. پا بگذارد همچنانکه در تاریخ آمده است در زمان جنگهای صلیبی وقتی اروپاییان ساعت ساخته شده توسط مسلمانان را مشاهده کردند از آن به جادو و از سازنده آن به جادوگر تعبیر میکردند، مسائل ریاضی و مسئله هایی که توسط مسلملنان ارایه شده امروزه با نام ایشان شناخته شده هستند، پس عیب کار از دین و اسلام نیست چرا که اگر عیبی داشت رسیدن به آن همه موفقیت غیر ممکن می نمود.

از نظر بنده عقب ماندگی ما مسلمان ها و کشور های اسلامی علل مختلفی می تتواند داشته باشد از جمله:

1-عدم ایمان و عمل نکردن طبق دستورات اسلام.

2-مستعمره بودن کشور های اسلامی و زمام داری آنها توسط افراد بی کفایت.

3-وجود نفت و گاز و تک محصول بودن اقتصاد کشور های اسلامی و عدم استفاده از این نعمت برای بومی کردن صنعت

4-تنبلی و تن پروری.

5-عدم ارئه امکانات و زمینه مناسب برای نخبگان و در نتیجه فرار مغز ها

6-عدم برنامه ریزی صحیح و مدریت ناقص.

در خاتمه شاهین نجفی جز تشنه بودن برای شهرت چیز دیگری مد نظرش نیست و برای این هدف وجودش را در اختیار شیطان گذاشته است همچنانکه در آهنگ قبلی خود(شر اعظم) این موضوع را نمایان کرده است، و به راستی لیاقت این وجود بی وجود چیزی جز شیطان نیست چرا که حیف است چنین موجود رذلی در نوع انسان قرار بگیرد، اگر کسی نقدی دارد، گله ای دارد بگوید چرا به اعتقادات ما توهین شود و به اشخاصی نسبت ناروا داده شود که به گواه تاریخ بهترین اشخاص بودند و همه دارایی خود را دادند تا انسانیت و آزادگی زنده نگه داشته شود.

به امید ظهور آقا امام زمان، برای تعجیل در ظهورش صلوات.

/ 22 نظر / 52 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عسل

سلام. ممنون از حضورتون. بله همینطوره.حق با شماست.[گل] کاش بیشتر قدر انسان بودنمون و اعمالی رو که میتونیم انجام بدیم رو بدونیم.

ابراهیم

سلام. اونایی که دنیاشونو مفت میفروشن بدبخت ترین آدمهان.

alispeed

قابل شما رو نداشت[چشمک]

علیرضا

مشکل باید از جای دیگه بررسی بشه ستارجان به نظر من شاهین نجفی درسته خودش یه کار ناپسندی انجام داده ولی باعث شد به یکباره مردم دوباره یادشون بیفته که چه چیزهای باارزشی داشتن و فراموش کردن بیایم یک بار از هزاران باری که ما این فرد رو شماتت میکنیم،کسانی رو مورد سرزنش قرار بدیم که باعث شدن خوبی ها و رادمردی ها یادمون بره،باعث شدن بعضی از مردم با شک به این نشانه های خدا نگاه کنن. خودت توی جامعه هستی و میدونی که چی میگم یاحق

علیرضا

درضمن ستارجان من جسارت نباشه یه حرفی رو میخوام بزنم با وجوود اینکه بیشتر حرفات رو قبول دارم یکی بیاد و به مقدسات ما توهین کنه ما هم اگه بریم به روح و شخصیت اون آدم توهین کنیم فرقی با اون نداریم که داریم؟ آیا انسان همونی نیست که روح خدا در کالبدش دمیده شده؟ من اینجوری فکر میکنم که یه آدم هرچقدر هم بد باشه باز نشانه هایی از روح خدا در پیکرش وجوود داره من فقط در مورد این انسان ها میتونم بگم که انسانهای بد نام و دورافتاده از رحمت خدا غیر از این بگم من هم توهین کردم به عقاید و مقدساتش

ابراهیم

سلام عید مبعث رو پیشاپیش به شما و خانواده محترمتون تبریک میگم. آپم.خوشحال میشم بیای...

tabassom

من که شک ندارم این شاهین (برا این نمیگم اقا,چون در حدش نیست! اخه ما که نمیگم اقای شیطون میگیم شیطون!)حتی برا یه لحظه لذت انسان بودن رو نچشیده....چون اگه میدونست انسان بودن و در اغوش خدا بودن چه ارامشی داره عمرا اگه به این لذت های انی دل میبست!!!اخ....ی بدبخت بیچاره!!!

natynatalia

مي نشستم و زانوهايم را بغل مي گرفتم و مي گفتم:چقدر همه چيز دردناک است چرا خانه ام کوچک است و شهرم ودنيايم مي نشستم و مي گفتم : زندگيم بوي ملالت مي دهدوتکرار